Punkt Kontaktowy

PROGRAMÓW RAMOWYCH UE W TORUNIU

Już dziś zostań ekspertem w Programie HORYZONT 2020!

KE ogłosiła nabór na kandydatów na ekspertów do programu H2020, którzy będą wspierać Komisję Europejską i jej agencje wykonawcze w realizacji nowego Programu Ramowego w

zakresie badań naukowych i innowacji – Horyzont 2020. Komisja Europejska potrzebuje niezależnych ekspertów, którzy będą nie tylko oceniać wnioski w nowym  programie, ale także oceniać sam program, jak również politykę badawczo-rozwojową i proinnowacyjną UE. Rejestracja w bazie ekspertów będzie trwała przez cały okres trwania programu Horyzont 2020, jednakże zachęcamy, by zgłosić się już teraz!

Zachęcamy polskich ekspertów z różnych dziedzin i z różnym doświadczeniem do zgłaszania się. Praca eksperta to unikatowe doświadczenie i możliwość nawiązania bardzo cennych kontaktów zawodowych.

REJESTRACJA EKSPERTÓW TUTAJ!

HORIZON The EU Research & Innovation Magazine

horizon2020-prezivisual-309-235

Komisja Europejska uruchomiła stronę internetową HORIZON Magazynu Badań i Innowacji. Znajdziemy tu informacje dotyczące najnowszych osiągnięć w badaniach finansowanych przez UE, jest to też forum wymiany opinii na temat udziału w międzynarodowych przedsięwzięciach badawczych.

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną Horizon Magazine

Warsztaty Komunikacji naukowej w j. angielskim 7-11.10.2013 r.

Umiejętność jasnego, zwięzłego przekazywania swojej wiedzy jest niezwykle istotna, szczególnie dla pracowników nauki. Dzisiaj stwarzamy Państwu możliwość rozwijania swoich umiejętności. Zapraszamy na 5-dniowe warsztaty z komunikacji naukowej w j. angielskim, które poprowadzi specjalista z Kanady.

Zapraszamy naukowców, którzy pragną wykształcić umiejętności przygotowania i przekazania jasnej i efektywnej informacji naukowej, w formie pisanej i ustnej, w języku angielskim, stosowane do prezentacji ustnych oraz do pisania artykułów i wniosków o granty.

Liczba uczestników mocno ograniczona (grupa może liczyć najwyżej 18 osób).

Zgłoszenia można przesyłać na adres irpo@umk.pl do Działu Międzynarodowych Projektów Badawczych UMK.

 Ogólna informacja

The EU HORIZON 2020 Programme and Teaming for Excellence in the European Research Area

W dniach 17-18 października 2013 r. w Pradze odbędzie się konferencja poświęcona tworzeniu konsorcjów naukowych.
Od dłuższego czasu obserwujemy, że sukcesy w badaniach naukowych oraz w staraniu się o fundusze naukowe, osiąga się w międzynarodowych grupach, w których partnerzy naukowi uzupełniają się. Ta konferencja jest doskonałą okazją do sprawdzenia jak najlepiej stworzyć konsorcjum naukowe.

Ponadto, po raz pierwszy zaprezentowane zostaną zasady udziału w Horyzoncie 2020, nowym Programie Ramowym Badań i Rozwoju Komisji Europejskiej na lata 2014-2020.

 Zapraszamy na stronę konferencji http://www.fp7.cz/cs/conference-teera

National Geographic – programy dla naukowców

Zachęcamy do zapoznania się z możliwościami ubiegania się o granty badawcze Towarzystwa National Geographic (NGS), zwłaszcza w ramach Global Exploration Fund—Northern Europe (GEF-NE), skierowanego do naukowców z Europy Północnej (w tym Polski) w następujących dziedzinach: antropologia, arecheologia, astronomia, biologia, geografia, geologia, oceanografia i paleontologia. Więcej informacji na stronach NGS oraz GEF-NE.

Warsztaty „Zasady finansowania projektów w 7. PR UE”

Zachęcamy do uczestnictwa w jedynych w tym roku warsztatach poświęconych tematyce budżetowania i wydatkowania środków w 7 Programie Ramowym UE: ,,Zasady finansowania projektów w 7. PR UE„. Warsztaty odbędą się 21/06/2013 r. i poprowadzą je specjalistki z Regionalnego Punktu Kontaktowego działającego przy Politechnice Gdańskiej: dr Renata Downar-Zapolska oraz
dr Aleksandra Dubiella-Jackowska. Szczegółowy program warsztatów znajdziecie Państwo w załączniku. Warsztaty będą stanowiły znakomite źródło wiedzy przy aplikowaniu w ostatnich konkursach w 7 Programie Ramowym,  jak również w mającym się rozpocząć, w 2014 roku, Horyzoncie 2020. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby zarejestrowane otrzymają w dniu 25/06/2013 email potwierdzający ich uczestnictwo w warsztatach.

Termin: 21/06/2013, godz. 9:00-12:00

Miejsce: Rektorat UMK, sala VIp.

Adresaci: pracownicy naukowi, doktoranci, osoby zajmujące się administrowaniem projektami, pracownicy Kwestury

Zapewniamy materiały i poczęstunek.

W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w warsztatach proszę o informację na adres: np@umk.pl

Spotkanie ,,KOMISJA EUROPEJSKA ZAPRASZA! PRACA, STAŻ LUB SZKOLENIE W INSTYTUTACH WSPÓLNOTOWEGO CENTRUM BADAWCZEGO”

14/05/2013 mija termin zgłoszenia chęci uczestnictwa w spotkaniu organizowanym przez Dział Międzynarodowych Projektów Badawczych i Lokalny Punkt Kontaktowy ds. 7. Programu Ramowego UE, które odbędzie się 17 MAJA 2013 r. w godz. 10:00-15:00. Spotkanie ,,KOMISJA EUROPEJSKA ZAPRASZA! PRACA, STAŻ LUB SZKOLENIE W INSTYTUTACH WSPÓLNOTOWEGO CENTRUM BADAWCZEGO” jest skierowane do pracowników i doktorantów. Poprowadzi je specjalistka z Joint Research Centre (JCR) w Isprze, dr Iwona Wilk-Zasadna, która jest pracownikiem The European Union Reference Laboratory for Alternatives to Animal Testing, Institute for Heath and Consumer Protection. Zaproszonygość opowie naukowcom z UMK o możliwościach współpracy i zdobycia doświadczenia naukowego w ramach Wspólnotowego Centrum Badawczego (JRC) Komisji Europejskiej. Podczas spotkania będzie można również porozmawiać z p. Adamem Głuszukiem – pracownikiem Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE.  Kontakt: Dział Międzynarodowych Projektów Badawczych UMK. Tel. 56 611 49 27.

MIEJSCE: Wydział Matematyki i Informatyki, Toruń, ul. Chopina 12/18, sala audytoryjna

Termin: 17/05/2013 godz. 10:00-15:00

Adresaci: pracownicy i doktoranci

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

W przypadku rezygnacji z udziału w warsztatach proszę o informację mailową na adres:

np@umk.pl

Nowe ustalenia odnośnie programu HORYZONT 2020

W dniach 10-11 października br. na spotkaniu w Luksemburgu Rada Unii Europejskiej osiągnęła porozumienie w sprawie głównych zasad uczestnictwa w kolejnym programie ramowym UE na lata 2014-2020- „Horyzont 2020″.
Zaproponowano:

  • zastosowanie jednolitego poziomu dofinansowania dla wszystkich działań podejmowanych w ramach projektu badawczego oraz dla wszystkich partnerów w projekcie;
  • dofinansowanie UE dla projektów badawczo-rozwojowych – do 100% kosztów kwalifikowanych, a w przypadku inicjatyw rynkowych oraz działań współfinansowanych – do 70% kosztów kwalifikowalnych;
  • wzrost wysokości ryczałtu na koszty pośrednie w projekcie – z pierwotnie proponowanych 20% do 25% bezpośrednich kosztów kwalifikowanych;
  • nowy schemat finansowania projektów o nazwie „Bonus +”, w ramach którego kwalifikowane koszty personelu w projekcie będą mogły być dodatkowo zwiększone o kwotę do 8000 euro rocznie na osobę.

Decyzje Rady UE wymagają zaopiniowania przez Parlament Europejski oraz są zależne od decyzji dotyczących budżetu Unii Europejskiej.
Komunikat prasowy ”Competitiveness (Internal Market, Industry, Research and Space)”

Kalendarz aktualności

Październik 2019
P W Ś C P S N
« gru    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Wsparcie